- Ciekawostką może być wykorzystanie znanego motywu praskiego jako ilustracji do płyty CD.
Płyta została nagrana w Recording Studio 5, Radio House w Moskwie w październiku 2003 r.
2. Prace Ignacego Pinkasa zamieszczane są również jako ilustracje w książkach.
Przykładem mogą być „Podania i legendy wileńskie” Władysława Zahorskiego
Ilustracje w tekście i na obwolucie pochodzą z teki I. Pinkasa „Wilno w autolitografiach barwnych” odbitych w stu egzemplarzach w 1929 r.
Możemy obejrzeć Kościół Bernardynów, Zaułek Kazimierzowski, Kościół św. Kazimierza, Ostrą Bramę, Plac Katedralny, Widok na Wilię, Kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej, Uliczkę z getta oraz Widok ogólny.
Książka została wydana przez Oficynę Wydawniczą „Graf”, Gdańsk, 1991 r.
3. Możemy też spotkać karty pocztowe ilustrowane pracami naszego artysty. Jedną z nich zobaczymy na zamieszczonej ilustracji. Przedstawia ona Bramę Floriańską w Krakowie, a ukazała się nakładem WK Drukarnia s-d św. Jana 13 (co możemy odczytać na odwrocie karty).
4. Ulica Ignacego Pinkasa w Jaśle
27 marca 2002 r. Uchwałą nr LIII/516/2002 Rady Miejskiej Jasła nadane zostało imię Ignacego Pinkasa ulicy w Jaśle na osiedlu Śródmieście.
5. I. Pinkas ilustrował również „Katechizm młodego Obywatela” przeczytaj więcej
6. Będąc w sanatorium w Bystrej malował Dom Zdrojowy i pejzaże, które następnie ukazały się jako Bystra na Śląsku według obrazów Ignacego Pinkasa
7. We wrześniu 1934 r. w Krakowie podczas słynnego procesu o morderstwo i rabunek zeznania składał I. Pinkas. Przeczytaj wpis Ignacy Pinkas przed sądem.